Uydu yayınlarının izlenebilmesi için alış antenleri ve uydu alıcısı ve lnb kullanılır. Uydudan gelen sinyaller, uydu aneti sistemi ile toplanarak, lnb üzerine yansıtılır. Lnb ile algılanan sinyalleruydu alıcısına iletilir. Böylelikle uydu yayını televizyonda izlenilir. Yayınların sorunsuz izlenebilmesi yalnızca alış anteninin uyduya tam olarak odaklandırılmasıyla mümkündür. Bundan dolayı anten kurulumu mutlaka uzma nkişiler tarafından yapımalıdır. Uydu sinyallerini sağlıklı bir şekilde alabilmek için önünde engel bulunmayan sert ve sağlam bir zemin seçilmelidir. Anten yüzeyinin pürüzsüz, darbesiz ve paslanmamış olması gerekir. Anten ve alıcı arasındaki kablonun mesafesi düzgün olmalıdır. Çok yağış alan bölgelerde geniş antenler tercih edilmelidir. Kablo uzunluğu arttıkça uydu alıcısına giden sinyaller azalacaktır. Bulunulan coğrafi konuma göre uydu cihazının polarizasyon ayarının yapılması gerekir. Sinyalin olması çanağın tam olarak ayarlandığının göstericisi değildir. İnce ayr yapmak gerekir. Sonrasında televizyon kurulumu yapılarak kanal ayarlamaları yapılmalıdır. Sonrasında kanal düzenlemeleri yapılarak çanak anten kurulumu işlemi tamamlanmış olur.

Hemen Ara –> 0545 304 24 03 <– Hemen Ara

Firmamız çanak anten kurulumlarını en iyi şekilde ilgili ölçümleri gerçekleştirerek, frekansları arayıp doğru frekanslara ulaşıldığında, polarizasyon ayarlarınızı gerçekleştirerek, en iyi sinyaller ile yayını uydu cihazınıza kadar getirerek, düzgün bir yayın kalitesi ile yayını izleyebilmenizi sağlamaktadır.

Uydu haberleşmesini dünyanın önde gelen uydu operatörleri üzerinden en kaliteli şekilde evinize kadar getirerek, Avrupa’dan Asya’ya uzanan geniş bir yayın kalitesi sağlayan firmaların sinyallerini yakalayarak çanak anten kurulumu yapmaktayız.

Hemen Ara –> 0545 304 24 03 <– Hemen Ara